Na stronie wykorzystywane są pliki cookie. Ich akceptacja jest dobrowolna. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Politykę Prywatności & Cookies.

TVP Kielce - Komentarz mec. Wojciecha Stachowicza-Szczepanika

TVP Kielce - Komentarz mec. Wojciecha Stachowicza-Szczepanika
Opublikowany:24.10.2019

TVP Kielce - radca prawny Wojciech Stachowicz-Szczepanik

Rozbicie grupy przestępczej to dla nich tylko połowa sukcesu. Potem zaczyna się walka o odzyskanie nielegalnie przywłaszczonych pieniędzy. Jak wynika z najnowszych danych, świętokrzyscy śledczy w tym roku zabezpieczyli mienie wartości ponad 20 milionów złotych.

Tylko do końca czerwca śledczy z prokuratury okręgowej w Kielcach zabezpieczyli mienie o wartości ponad 21 milionów złotych. Wzrost to również zasługa również nowelizacji kodeksu karnego - wprowadzenia konfiskaty rozszerzonej i ściągalności roszczeń od tak zwanych osób trzecich. - Zdobyłem środki, otrzymałem mienie, korzyść, i lokowałem je w innej firmie, lokowałem je wśród moich znajomych, wśród mojej rodziny i oni mieli o tym świadomość tego pochodzenia środków – mówi Wojciech Stachowicz-Szczepanik, radca prawny. Wówczas śledczy mają prawo sięgnąć również po te środki, a nawet środki przedsiębiorstwa. - Oskarżony ma pod górkę i ten luksus, którym do tej pory świecił w oczy, a w końcu zaświecił w oczy organom ścigania - no jest na tapecie i będzie bardzo mocno weryfikowany – dodaje Stachowicz-Szczepanik.

 

Pełna audycja - kliknij "Więcej informacji".

Wróć