Na stronie wykorzystywane są pliki cookie. Ich akceptacja jest dobrowolna. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Politykę Prywatności & Cookies.

BSS - LOGO

Audycja Radia Kielce z udziałem mec. Wojciecha Stachowicza-Szczepanik

Audycja Radia Kielce z udziałem mec. Wojciecha Stachowicza-Szczepanik
Opublikowany:22.01.2020

Radio Kielce - Komentarz radcy prawnego Wojciecha Stachowicza-Szczepanika

Czy Promnik odda unijne dotacje, czy umowy są ważne?

Zróżnicowanie cen za odbiór odpadów komunalnych w zakładzie utylizacji w Promniku bardzo poróżnił samorządowców i władze firmy. Starli się oni we wczorajszej audycji Radia Kielce „Punkty widzenia”, której głównym tematem były planowane od lutego podwyżki cen w Promniku.

Największe emocje wzbudziła nie sama podwyżka, ale zróżnicowanie stawek. Według zapowiedzi, inne kwoty będą płacić Kielce, a inne - znacznie wyższe gminy z powiatu kieleckiego, to zbulwersowało samorządowców.

O ocenę zapisów porozumienia poprosiliśmy prawników. Wojciech Stachowicz-Szczepanik, radca prawny mówi, że interpretacja samego porozumienia jest dość prosta i na jego mocy miasto Kielce udziela gwarancji jednakowej ceny dla Kielc i gmin z powiatu kieleckiego, które weszły do tak zwanego systemu.

- Porozumienie nie różnicuje ceny, czyli nie wprowadza żadnego mechanizmu, który przewidywałby cenę dla gminy Kielce innego rodzaju niż dla gmin z systemu. Zapis jest dość kategoryczny i wskazuje, że cena ma być taka sama dla wszystkich uczestników porozumienia - ocenia.

Pełna audycja - kliknij "Więcej informacji".

Wróć