Świąteczna Konferencja w Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej

Konferencja

W dniu 16.04.2014 r.w Hotelu Kongresowym – Centrum Biznesu w Kielcach odbyło się spotkanie świąteczne organizowane przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową. Wśród gości spotkania był obecny reprezentujący Kancelarię Radca Prawny Wojciech Stachowicz-Szczepanik. Życzenia świąteczne przedsiębiorcom składali m.in. wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, starosta kielecki Zdzisław Wrzałka, prezydent Kielc Wojciech Lubawski i prezydent SIPH Ryszard Zbróg. Modlitwę zmówił i potrawy pobłogosławił ks. dr Stanisław Słowik dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej i duszpasterz środowiska przedsiębiorców Izby.

Jednym z elementów spotkania były dwie konferencje realizowane przez Kancelarię oraz Panią Małgorzatę Suchodolską o tematyce:

  • Dyrektywa 2011/7/UE w sprawie zwalczania opóźnień w płatnościach w transakcjach handlowych - wykładowca: Wojciech Stachowicz-Szczepanik | Radca Prawny
  • Jak unieśmiertelnić biznes i zabezpieczyć majątek prywatny? Sukcesja w firmie. Wybór formy prawnej ma znaczenie! – wykładowcy: Małgorzata Suchodolska | Właścicielka Kancelarii Doradztwa Finansowego, Wojciech Stachowicz-Szczepanik | Radca Prawny

W ramach pierwszego wykładu we współpracy z SIPH zwróciliśmy uwagę na problem występujący u większości przedsiębiorców, a mianowicie opóźnienia w płatnościach handlowych. Mamy nadzieję, że zaprezentowane rozwiązania umożliwią skuteczniejszą walkę z nieuczciwymi partnerami handlowymi.

Druga część konferencji omawiała problematykę następstwa prawnego w biznesie, rozliczeń pieniężnych pomiędzy wspólnikami i spadkobiercami oraz form prawnych zapewniających bezpieczeństwo w prowadzonej działalności gospodarczej. Tematyka była przedstawiane wspólnie przez Panią Małgorzatę Suchodolską – specjalistkę z zakresu ubezpieczeń i finansów oraz Radcę Prawnego Wojciecha Stachowicza-Szczepanika.

Spotkanie w SIPH było dobrą okazją zarówno do złożenia sobie życzeń, ale także do uzyskania przez przedsiębiorców bardzo praktycznych informacji dotyczących tematów omawianych w ramach konferencji.

Leave a reply

required*