Gazeta Wyborcza – Protest wyborczy przed Sądem Okręgowym w Kielcach

Radca Prawny Wojciech Stachowicz-Szczepanik złożył protest wyborczy dotyczący II tury wyborów Wójta w Gminie Tarłów. Sprawa jest jedynym protestem złożonym po drugiej turze w Sądzie Okręgowym w Kielcach i jest przedmiotem artykułu w Gazecie Wyborczej z dnia 09.01.2015 r.

O fotel wójta Tarłowa walczyło w listopadowych wyborach pięciu kandydatów, ale jak można było się spodziewać decydujący pojedynek rozegrał się pomiędzy wójtem Leszkiem Walczykiem a jego odwiecznym rywalem Lechem Wąsikiem. W pierwszej turze najwięcej głosów zdobył Wąsik (35,68 proc.), na wójta Walczyka zagłosowało natomiast 32,32 proc. wyborców. Ponieważ żaden nie uzyskał wymaganej większości 50 proc. głosów, obaj panowie spotkali się w drugiej turze. I tu walka była niezwykle wyrównana, bo różnica wyniosła zaledwie… sześć głosów na korzyść wójta Leszka Walczaka. Uzyskał on 50,09 proc. głosów (1641), a jego kontrkandydat Lech Wąsik 49,91 proc. (1635 głosów).
Lech Wąsik podnosi, że wpływ na taki wynik mógł mieć fakt, że pomiędzy pierwszą a drugą turą urzędnicy wójta zameldowali w gminie aż 43 nowych mieszkańców. Protest wyborczy w tej sprawie jest już w sądzie, złożył go radca prawny Wojciech Stachowicz-Szczepanik, reprezentujący pełnomocnika komitetu wyborczego Lecha Wąsika.

Materiał w całości w sprawie dostępny pod adresem: Druga tura wyborów przed sądem.

Leave a reply

required*